Google Nákupy (PLA)

Pravděpodobně jste se již i Vy při svém vyhledávání na Google setkali s reklamním formátem PLA (Product Listing Ads), neboli Google Shopping – v České republice Google Nákupy, který se zobrazuje spolu s  obrázky produktů vedle/nad reklamami Google AdWords.

Ukázka reklamní kampaně Google Nákupy (PLA - Product Listing Ads)

Chcete, aby se Vaše reklamy zobrazovaly také na tomto místě?

1) Je potřeba mít XML feed, ve kterém se posílají produkty z Vašeho internetového obchodu do Google (podobný formát jako na Heureka.cz nebo Zboží.cz, který by měla firma spravující Vaše webové stránky umět snadno nastavit; za fungování Vašeho XML feedu bohužel nemůžeme zodpovídat my, protože jej nejsme schopni ovlivnit, musí ho nastavit Váš webmaster + Vy.).

2) Založíme pro Vás Google Merchant Center, do kterého se tento XML feed napojí, produkty se načtou a poté se v pravidelném intervalu aktualizují.

3) Google Merchant Center propojíme s Google AdWords účtem, kde pro Vás vytvoříme produktovou kampaň a produkty z Vašeho internetového obchodu se budou zobrazovat na této velmi zajímavé a efektivní pozici.

 

Reklamy se zobrazují také v samostatné záložce „Nákupy“ na Google, kde se neprve načítají vybrané produkty a pod nimi jsou ještě ve spodní části také klasické textové reklamy Google AdWords.

Ukázka reklamní kampaně Google Nákupy (PLA - Product Listing Ads) v samostatné záložce Google Shopping/Nákupy

 

Chcete-li být vidět v Google Nákupech i Vy, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme!